Jdi na obsah Jdi na menu

V Rýmařově zvolili Středoškoláka roku 2014

29. 9. 2014

Na podiu rýmařovského SVČ se střetli rýmařovští středoškoláci, kteří mezi sebou soupeřili v různých disciplínách. Letošní vítězkou se stala Hana Marečková z tamního gymnázia a střední odborné školy.

V nově zrekonstruovaném sále ve Středisku volného času v Rýmařově se uskutečnil další ročník, který nese název „Středoškolák 2014“. Akce se uskutečnila ve středu 24. září od 14 hodin.

Na podiu se střetlo celkem osm soutěžících – rýmařovských středoškoláků. Z tamního gymnázia a střední odborné školy se přihlásili Filip Polanský, Martin Kováč, Marek Ryška, Petra Vopařilová a Hana Marečková. Ze soukromé střední odborné školy PRIMA s.r.o. soutěžili Nikola Jiroušková, Dominik Michálek a Veronika Jandová.

Před odbornou porotou a publikem čekalo osm soutěžících jejich osobní představení, odpovězení na otázky, co se jim líbí a nelíbí ve městě, malování autoportrétu – karikatury a v závěru pak volná disciplína. Někteří v posledním úkolu předvedli například fotbalové kousky, zumbu, hru na bicí, tenis s dětmi, vtipy anebo zpěv.

O moderování se postaral rýmařovský místostarosta Jaroslav Kala, který pak vyhlásil i výsledky letošní středoškolské soutěže. Vítězkou se stala Hana Marečková, na druhém místě se umístila Petra Vopařilová a třetí příčku obsadil Filip Polanský. Všichni byli z tamního gymnázia a střední odborné školy. Cenu sympaťáka si odnesl Dominik Michálek ze soukromé střední odborné školy PRIMA s.r.o.

 

Radek Vráblík