Jdi na obsah Jdi na menu

Předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR v Rýmařov

27. 3. 2014

Dne 14. 3. do Rýmařova přijel, v doprovodu poslance Ladislava Velebného, předseda PSPČR Jan Hamáček. Po slavnostním uvítání na radnici byl předseda seznámen s dějinami města i s jeho současnými problémy. Setkání na MěÚ se mj. zúčastnili i tajemník Jiří Furik, starostka Ryžoviště Eva Lašáková a radní Marek Bocián, který nadnesl palčivou otázku školství. Místostarosta Jaroslav Kala požádal předsedu PSPČR, aby městu pomohl obsadit volný prostor v průmyslové zóně.
Předseda PSPČR se poté podepsal do pamětní knihy a celá delegace se posléze přesunula do firmy RD Rýmařov. Zde byl Jan Hamáček přivítán zástupcem vedení Františkem Příkazským a přítomni byli provedeni provozem výroby. Předseda PSPČR byl velmi mile překvapen.
Následovala návštěva závodu Styrotrade, kde se k dalegaci připojil starosta Břidličné Bohumil Kamenec. I zde byli přítomni provedeni provozem výroby. Do technologie výroby zasvětil přítomné pan Jan Kubeček, ředitel firmy.
Jako poslední byla na programu exkurze v pivovaru Excelent, připravena panem Lubošem Dřevem. Pan sládek Václav Hák vysvětlil postup vaření piva a předal předsedovi džbán piva. Delegace poté v pivovaru poobědvala.
Po slavnostním obědě se zúčastnění rozloučili. Místotarosta Rýmařova popřál předsedovi i celému doprovodu šťastnou cestu do Prahy.