Jdi na obsah Jdi na menu

Ohlédnutí za výjezdním zasedáním rady Moravskoslezského kraje v Rýmařově

Dne 24. 6. 2014 se v SVČ Rýmařov konalo zasedání rady Moravskoslezského kraje. Dle slov hejtmana Miroslava Nováka, který vidí hlavní potenciál Rýmařova a jeho okolí v turistickém ruchu, přijela rada probrat problémy Rýmařovska a diskutovat o potřebách města. Kraj je dle něj připraven proinvestovat nebo již proinvestoval na Rýmařovsku již 300 milionů korun, zejména na dopravní stavby či na sociální bydlení.

Starosta města Rýmařova Petr Klouda zmínil potřebu udržet v Rýmařově střední školství a vymezil se i proti redukci zdravotnické obslužnosti. Hejtman ujistil, že další redukce středního školství se na Rýmařovsku a Bruntálsku již neplánuje a podobně je tomu v oblasti zdravotnictví.

Náměstek hejtmana pro dopravu Daniel Havlík připomněl významný nárůst investic v oblasti dopravy a budování cest. Hlavním problémem je přitom pro Rýmařov tak důležitá komunikace do Dlouhé Loučky. Přestože jednání se vedla na krajské úrovni tak, aby opravy na obou stranách krajské hranice byly dokončeny přibližně ve stejný čas, odvolávání investorů způsobila zpoždění rekonstrukce na olomoucké straně. Plné zprovoznění komunikace se předpokládá koncem března příštího roku. Náměstek rovněž podotkl, že komunikace Stránské ­ Jiříkov, která byla poničena v důsledku objížďky, má být zprovozněna k 15. 7. 2014.

Poté se zasedání přesunulo do hotelu Slunce, kde se konalo setkání s předsedy zájmových spolků a sdružení. Diskuse se týkala rozproudění kulturního a společenského života na Rýmařovsku. Hejtman poradil přítomným předsedům, kam se obracet s žádostmi o pomoc a o radu.