Jdi na obsah Jdi na menu

Ohlédnutí za krajským volejbalovým turnajem

28. 9. 2014

V Dolní Moravici se hrál volejbalový turnaj. Vítězným družstvům poháry předával ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek a poslanec Ladislav Velebný.

Sportovní areál Tělovýchovné jednoty v Dolní Moravici na Rýmařovsku obsadili příznivci sportovně-kulturních akcí. V sobotu 30. srpna 2014 se tam konal už patnáctý ročník Krajského volejbalového turnaje.

Sportovní klání zahájilo vystoupení bruntálských mažoretek a slavnostní proslov významných hostů. Všechny přítomné pozdravil například poslanec Parlamentu ČR Ladislav Velebný, Milan Urban, Václav Klučka, bývalý poslanec Cyril Zapletal a předseda Místní organizace ČSSD v Dolní Moravici Lumír Pohaněl.

Na letošní volejbalový turnaj si přijelo zahrát sedm družstev a hrálo se až do večera. Mezi tím nechyběla soutěž s vědomostními otázkami, vystoupení Studia sport a zdraví, losování tomboly a volební kavárna ČSSD. Návštěvníci si mohli prohlédnout také projekt bývalého poslance Evropského parlamentu Vojtěcha Mynáře, který nese název „Ostrava – město sportu“.

Na podiu pořadatelé zároveň přivítali ministra zahraničních věcí Lubomíra Zaorálka, který s významnými hosty součastně předával ceny vítězům patnáctého ročníku volejbalového turnaje. Letošní pohár okresního a krajského předsedy sociální demokracie vyhrálo družstvo Pumpaři Bruntál, na druhém místě se umístili TC Praděd Malá Morávka a třetí příčku obsadila Břidličná.

Večerní atmosféru pak naladila hudební kapela The Beatles Collection band a nakonec taneční zábava s regionálním DJ. Po celou dobu akce nechybělo lahodné zabijačkové občerstvení a ochutnávka moravských vín. Sportovně-kulturní akci opět pořádala Místní organizace ČSSD v Dolní Moravici.

Martin Vráblík