Jdi na obsah Jdi na menu

Náměstí ožilo letním karnevalem

25. 8. 2014

V Rýmařově se dne 9. 8. odehrál první Letní dětský karneval. Tamní místostarosta Jaroslav Kala děti oceňoval v královském obleku.

Kdo přijel na náměstí do Rýmařova v sobotu 9. srpna 2014 dopoledne, čekal ho pestrý kulturní program. Od 10 hodin tam probíhal originální první Letní dětský karneval, který pořádala Místní organizace České strany sociálně demokratické Rýmařov. „Hodně se mi tu líbí, máme tu mnoho soutěží,“ pochvalovala si karnevalové dopoledne princezna Terezka.

Děti celou akcí provázaly různé pohádkové postavy vodnice, doktorka Chocholoušková, čarodějnice a další. Pro všechny byly připravené pestré soutěže o sladkou odměnu, kolo štěstí, losování šťastných čísel a nechyběl ani průvod v maskách. Na podiu proběhla i ukázka sebeobrany a pak slavnostní losování čísel a vyhlášení nejkrásnějších karnevalových masek.

O předávání cen se postaral místostarosta Rýmařova Jaroslav Kala, který se převlékl do královského obleku. S každým vítězem se nezapomněl také vyfotografovat. „Akci hodnotím jako velmi úspěšnou a přišlo i mnoho rodičů s dětmi,“ doplnil rýmařovský místostarosta Jaroslav Kala.

Členové Místní organizace České strany sociálně demokratické Rýmařov si pro všechny také připravili lahodné občerstvení a nafukování balonků.

 

Martin Vráblík
(upraveno)