Jdi na obsah Jdi na menu

ELEKTROBUS v Jeseníkách.

9. 10. 2014

ELEKTROBUS v Jeseníkách.
 
V pátek 3. října 2014 dopravní společnost ARRIVA MORAVA a.s. zahájila provoz elektrobusu, který bude jezdit na pravidelné lince č. 885 z Karlovy Studánky přes Hvězdu na Ovčárnu a zpět. Představení elektrobusu a jeho předání do provozu proběhlo na vrcholu Pradědu pod věží vysílače za účasti zástupců Moravskoslezského kraje, státní správy a samosprávy, KODISu, Správy Chráněné krajinné oblasti Jeseníky, dopravce ARRIVA a.s.  a výrobce  SOR Libchavy.
„Skupina ARRIVA a.s. je prvním soukromým dopravcem  v České republice , který vlastní a provozuje elektrobus“, řekla míspředsedkyně představenstva Pavla Struhalová.
Jak uvedl náměstek hejtmana pro dopravu a životní prostředí Daniel Havlík, elektromobilita může životnímu prostředí v Moravskoslezském kraji velice pomoci, a proto jsou veškeré podobné aktivity podporovány. Náměstek rovněž zmínil spolupráci Moravskoslezského kraje se skupinou ČEZ, se kterou byla před krajským úřadem v Ostravě vybudována v roce 2013 dobíjecí stanice. Slouží k dobíjení dvou elektromobilů, které používají krajští úředníci při služebních cestách.
Závěrem bych chtěl říci, že jsem rád, že elektrobus bude v Jeseníkách jezdit, čímž se zlepší komfort cestujícím turistům, kteří naše území navštíví.

 

Ing. Jaroslav Kala
místostarosta, krajský zastupitel

 dsc_0306.jpg

 

 

 

 

 

 

dsc_0307.jpg

 

 

 

 

 

 

dsc_0266.jpg